Advert

Büyükelçi Önen, Ülkelerle İlişkileri Geliştirme Gayretini Sürdürüyor

Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen, Çin ve diğer Dünya ülkeleriyle ilişkileri geliştirme gayretini sürdürüyor.

Büyükelçi Önen, Ülkelerle İlişkileri Geliştirme Gayretini Sürdürüyor
Büyükelçi Önen, Ülkelerle İlişkileri Geliştirme Gayretini Sürdürüyor reşit@reşit.com

Büyükelçilik görevi süresince Çin’de yapmayı düşündüklerini her fırsatta dile getirdiğini belirten Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen, “Büyükelçiliğimize nezaket ziyareti gerçekleştiren ABD’nin Çin Büyükelçisi Terry Branstad ile bir görüşme gerçekleştirdik. Fikir alışverişinde bulunduk. Ülkelerimiz arasındaki işbirliğin gerçek düzeyde devam etmesi gerektiğini, her iki ülkenin de NATO ülkesi müttefik devletler olduğunu hatırlattık. Aynı gün Azerbaycan’ın Çin Büyükelçisi Akram Zeynalli’ye bir nezaket ziyareti gerçekleştirdik. Orada da, Büyükelçiye çalışmalarında başarılar dileğimizi ilettikten sonra karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Ülkelerimiz için neler yapabilirizi konuştuk” dedi.

Büyükelçi Önen, Çin Ticaret Odası heyetini kabul etti

Büyükelçi Emin Önen, Çin Genel Ticaret Odası (CGCC) Başkan Yardımcısı Zhang Lijun ve beraberindeki heyeti kabulünde ise, Türkiye ve Çin Ticaret Odaları arasında işbirliği imkânlarını görüştüklerini belirterek, “Büyükelçilik görevi süresince Çin’de yapmayı düşündüklerimizi her fırsatta dile getiriyoruz. Pekin'deki görev süremiz boyunca gerçekleştirmek istediğimiz en önemli hedeflerimizden birisi Türk lobisini daha etkin kullanmak adına Çin'deki Türk kurum ve kuruluş sayısını arttırmak olacak. Bunlardan bir tanesi de Türk–Çin Ticaret Odasının kurulması idi. Onun için Çir CGCC Başkan Yardımcısı ve beraberindeki heyeti kabul ettik ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. İnşaallah amaçladıklarımızın hepsini bir bir gerçekleştiririz” diye konuştu.

 

 

Emin Önen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞANLIURFALI VE SURİYELİ KADINLARIN HOŞGÖRÜ PAYLAŞIMI
ŞANLIURFALI VE SURİYELİ KADINLARIN HOŞGÖRÜ PAYLAŞIMI
Başkan Ekinci,”Talepleri Bir Bir Karşılıyoruz”
Başkan Ekinci,”Talepleri Bir Bir Karşılıyoruz”