BÜYÜKŞEHİR, GELECEĞİN SANATÇILARINI YETİŞTİRİYOR

Büyükşehir Belediyesi, kültürel belediyecilik çalışmaları kapsamında Sanat Sokağı'nda unutulmaya yüz tutmuş meslekleri ve sanat dallarını açtığı kurslarla yeniden canlandırıyor.

BÜYÜKŞEHİR, GELECEĞİN SANATÇILARINI YETİŞTİRİYOR
BÜYÜKŞEHİR, GELECEĞİN SANATÇILARINI YETİŞTİRİYOR reşit@reşit.com

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Sanat Sokağı'nda açtığı kurslarla hem kursiyerler meslek sahibi oluyor hem de unutulmaya yüz tutmuş meslekler yeniden hayat buluyor. Kurslar, her yaş grubuna ve her kesimin ilgi alanına hitap ediyor.

Birçok sanatın topluma kazandırılmasında verilen kursların önemine değinen ebru sanatı kurs öğretmeni Ömer Sabuncu,  "Sanat Sokağımız Büyükşehir Belediyemizin desteği ile geçen yıl açılmıştır. Sanat Sokağımızda ciddi anlamda çocuklara, gençlere ve büyüklere yönelik kurslarımız  mevcuttur. Kurslarımızın amacı, gençlerimizi geleceğin sanatçısı olarak yetiştirmektir" dedi.

Şanlıurfa'da kuşakları birleştiren Sanat Sokağı'nın küçük yaştaki kursiyerlerinden Esmanur Çimenoğlu ise "Yaptığım ebru çalışmalarımdan 3 tanesi sergilendi. Ebru sanatını ve burayı seviyorum.  Büyüdüğümde de ebru sanatçısı olmak istiyorum. Bu kursu açtıkları ve ücretsiz bir şekilde bizlere sunduğu için Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ediyorum " şeklinde konuştu.

Ayrıca Sanat Sokağında; ebru, resim, keman, bağlama, gitar, ney, hüsn-i hat, tezhip, gümüş ve takı tasarımını öğrenen kursiyerlere Halk Eğitim Merkezi onaylı eğitim sertifikaları veriliyor.

Kurslara kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar,  kimlik fotokopisi ve 2 adet fotoğraf ile birlikte Turizm Tanıtım Şube Müdürlüğü'ne mesai saatleri içerisinde müracaatta bulunabiliy

Nihat Çiftçi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞANLIURFALI VE SURİYELİ KADINLARIN HOŞGÖRÜ PAYLAŞIMI
ŞANLIURFALI VE SURİYELİ KADINLARIN HOŞGÖRÜ PAYLAŞIMI
Başkan Ekinci,”Talepleri Bir Bir Karşılıyoruz”
Başkan Ekinci,”Talepleri Bir Bir Karşılıyoruz”