Kalpazanlara Urfa Emniyeti’nden darbe!

(Ruha Haber Ajansı/RHA) – Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından kalpazan çetesine yönelik operasyon yapıldı. Operasyonda 5 şahıs yakalanırken, TL baskısında kullanılan kalıp, soğuk mühür, hologram, ABD Doları, Irak Dinarı baskı kalıbı, bilgisayar, yazıcı, fotoğraf kesme makinesi ve toz boya baskı makinesi ele geçirildi.

Kalpazanlara Urfa Emniyeti’nden darbe!
Kalpazanlara Urfa Emniyeti’nden darbe! yönetici

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü olarak kent genelinde parada sahtecilik suçlarının artması üzerine, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışma başlatıldı.

Şanlıurfa’da piyasaya sahte para süren şüpheliler takibe alınarak sahte paraların Gaziantep ilinde bir iş yerinde basılarak çevre illerde dağıtıldığı tespit edildi. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kom Şube Müdürlüğü görevlileri ile birlikte düzenlenen ortak operasyonda 5 şüpheli şahıs suçüstü yakalandı. Yapılan aramada çok sayıda TL baskısında kullanılan kalıp, soğuk mühür, hologram, ABD Doları, Irak Dinarı baskı kalıbı, bilgisayar, yazıcı, fotoğraf kesme makinesi ve toz boya baskı makinesi ele geçirildi.

ÇETEDE YOK YOK!

Şüpheli şahısların sahte para yanında yeni kimlik kartı, sürücü belgesi ve polis tanıtım kartları gibi her türlü resmi belgenin sahtesini tanzim ettikleri anlaşıldı. Şüpheli şahıslardan A.Ç isimli şahsın sahte kimlik taşıdığı, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, başkasına ait banka ve kredi kartlarının kullanılması, tehdit ve sahtecilik suçlarından toplam 19 adet suç kaydının olduğu ve 28 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezasına istinaden arandığı tespit edildi.

Gözaltına alınan 5 şüpheli adli işlemlerinin tamamlanmasından  Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ertekin’e Ağır hapis cezası
Ertekin’e Ağır hapis cezası
Karaköprü İlçe Başkanlığı’na Ağan atandı
Karaköprü İlçe Başkanlığı’na Ağan atandı