Error 520 Ray ID: 4cb64350ecdbc861 • 2019-04-22 08:35:12 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Halil ÇİNİ ALTERNATİF
ALTERNATİF
Halil ÇİNİ

ALTERNATİF

Alternatif”in TDK”daki ‘Türk Dil Kurumu” karşılığı olarak karşımıza “seçenek”, “almaşık”, “dalgalı”, “birinin yerine seçilebilecek bir başka yol”, “yöntem” gibi çeşitli cevaplar çıkmakta.

Alternatif”in bana göre karşılığı “seçenek”tir.

İşte bugün Türk siyasetinde ne yazık ki “alternatifsiz” dönemi yaşamaya devam ediyoruz.

Evet, AKP Türk siyasetinde alternatifsiz olarak yolunda ilerlemeye devam ediyor.

Eğer, ciddi olarak yeni bir siyasi yapılanma gerçekleşmiş olsa ortada ne AKP kalır, ne MHP ne de bir başka parti!

Ama bugün durum ne yazık ki böyle…

Dün öğleden sonra önemli bir ziyaretteydim.

Bulunduğum dost sohbeti buluşmasında da konu döndü dolaştı ve Türk siyasetine geldi.

Kimisi AKP”yi övdü!

Kimisi MHP”yi eleştirdi!

Kimisi “Ulusalcılığı” ön plana çıkarttı.

Kimisi de CHP”yi, AKP”yi eleştirdi…

Sonuç itibari ile buluşmada ve sohbette yer alan tüm eğitimli kişiler ortak buluştukları tek konu “alternatifsizlik” oldu.

Evet, çarşı pazardaki vatandaşa da soracak olsanız, size vereceği cevap, “AKP”ye oy vermeyelim tamam! İyi tamam da o zaman kime oy verelim. Bahçeliye”mi? Kılıçdaroğluna mı? Yoksa HDP”ye mi?”

Vatandaş “AKP yerine kime oy verelim?” derken aslında ciddi bir parti arayışı içinde olduğunu fakat çaresizlikten dolayı AKP”ye oy verdiklerini itiraf ediyor.

Bugünün Türkiye”sinde ne yazık ki, ne solcuların, ulusalcıların, Atatürkçü ve demokratların bile CHP”de uzlaşamadıkları bir gerçek. 

Ve yine bugün Milliyetçi, Muhafazakâr, Ülkücülerin, Turancıların, Alperenlerin bile uzaklaşmaya devam ettikleri Bahçeli liderliğindeki MHP”nin de durumu ortada.

Hendek”e düşen ve bir türlü içinden çıkamayan her bir eş başkanın ayrı telden söyleyip oynamaya devam ettiği HDP”nin de durumu malumunuz.

Eeee! Durum böyle onluca tabi ki meydan da sadece AKP”ye kalmakta.

İşte bunu iyi analiz eden AKP”de iyine geldiği gibi meydanda at koşturmaya devam ediyor. 1 Kasım genel seçimlerinde ülke genelinde yüzde 49.5 oranında oy alan ve TBMM”de 313 milletvekili koltuğuna sahip olan AKP, eğer olası bir maskın seçim ile halkın hakemliğine bir kez daha gidecek olur ise;

BİR: AKP yüzde 65”in de üzerinde 400 gibi bir milletvekili çoğunluğu ile Meclise kurulur.

İKİ: CHP TBMM”deki tek muhalefet olarak yerini alır.

ÜÇ; MHP yüzde 10”luk seçim barajının kurbanı olur.

DÖRT: HDP büyük olasılık ile seçime parti olarak girmeyip, bağımsız adaylar ile sahaya çıkar ve 24 ile 30 arasında bir milletvekili ancak çıkartabilir.

 

Alternatifsizlik Türkiye”de siyaseti işte böyle bir konuma getirdi.

Sonuç itibari ile eğer bugün Siyasette çok ciddi isimlerin bir araya gelmesi ile yeni bir oluşum ya da mevcut siyasi partilerin herhangi birisinde (BBP, SP, DP gibi) bir çatı altında ciddi bir oluşum olması halinde inanın ilk Genel seçimde “alternatif” arayışı içinde olan seçmenlerin tercihi ile birlikte oy patlaması yaşanacaktır…

 

Şahsen ben bu umudu sok uzak bir beklenti olarak görmüyorum. Yakında siyasette birçok şey değişecektir. Benden söylemesi..

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN BEYAZGÜL'DEN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN BEYAZGÜL'DEN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN KUŞ’TAN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN KUŞ’TAN BERAT KANDİLİ MESAJI
kartal escort