Error 520 Ray ID: 4cb20b46c946c855 • 2019-04-21 20:17:53 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Halil ÇİNİ NEFİS NEDİR?
NEFİS NEDİR?
Halil ÇİNİ

NEFİS NEDİR?

NEFİS NEDİR? Son günlerde nedendir bilinmez fakat özellikle bazılarının egoları ile birlikte nefislerinin de kabardığına şahit olmaktayız. 

Allah muhafaza aslında nefis”in insanda ön plana çıkması hiç de iyi değil. Nefsinizin esiri olduğumuz zaman Allah muhafaza işimiz inanın içinden daha da çıkılmaz bir hale gelir. 

Bende bugün naçizane başta kendimin ders çıkartması şartı ile sizlerle NEFİS konusunda bir paylaşımda bulunmak istiyorum. Umarım ilginizi çeker. 

*** 

Kelimenin doğrusu "Nefis" tir fakat kelimeye gelen eklerden dolayı i harfi düşer Nefs olarak kullanılır. Arapça kökenli bir sözcüktür. 

Nefs (Sözlük anlamı); Sözlükte "ruh, bir şeyin kendisi, akıl, insan bedeni, ceset, kan, azamet, arzu ve kötü istekler" gibi anlamlara gelir. 

Nefs (Dini anlamı); Kuran-ı kerimde "birincisi, bir şeyin özü, kendisi, kişi" anlamında kullanılıyor. İkinci olarak ise "dine uymayan isteklerin kaynağı" anlamında kullanılır. 

Nefs ruha ait bir özelliktir. Kur'an'daki kullanılışının da etkisiyle Emeviler döneminden itibaren nefs kelimesi yaygın biçimde ruh anlamında kullanılmaya başlandı. 

Nefsimiz, iyilik ve ibadet etmemizi istemez. Nefse, günahlardan kaçmak, ibadet etmekten daha güç gelir. Onun için günahtan kaçmak daha sevaptır. 
Nefs, dünya zevklerine, lezzetlerine düşkündür. Bunların iyi, fena, faydalı, zararlı olduklarını düşünmez. Arzuları, dinimizin emirlerine uygun olmaz. Dinimizin yasak ettiği şeyleri yapmak, nefsi kuvvetlendirir. Daha beterini yaptırmak ister. Fena, zararlı şeyleri, iyi gösterip, kalbi aldatır. Kalbe bunları yaptırarak, zevklerine kavuşmak için çalışır. Kalbin nefse aldanmaması için, kalbi kuvvetlendirmek ve nefsi zayıflatmak gerekir. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN BEYAZGÜL'DEN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN BEYAZGÜL'DEN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN KUŞ’TAN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN KUŞ’TAN BERAT KANDİLİ MESAJI
kartal escort