Advert

Kütüphaneye Şehidin Adı Verildi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Afrin’de şehit düşen Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın adını taşıyan bir kütüphane açıldı.

Kütüphaneye Şehidin Adı Verildi
Kütüphaneye Şehidin Adı Verildi reşit@reşit.com

İlçeye 15 kilometre uzakta bulunan Yumrutepe İlk ve Ortaokulu idareci ve öğretmenleri, Zeytin Dalı Harekatı’nın üçüncü gününde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Astsubay Üst Çavuş Musa Özalkan adına kütüphane kurdu. Okul lojmanında bulunan bir daireyi tamamen kütüphane yapan öğretmenler, gerçekleştirilen yardımlar sayesinde kısa sürede kütüphaneyi tamamladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu kütüphanenin açılışında yaptığı konuşmada, “Bu çalışmayı yapan öğretmenlerimizden Allah razı olsun, ne mutlu bize ki Yumrutepe okulumuza böyle güzel bir kütüphaneyi kazandırdık ve böyle güzel bir, isim verdikleri için. Herkese minnettarız” dedi
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yumrutepe İlk ve Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Fahri Düşünekli, “Cumhurbaşkanımız ve saygıdeğer eşinin başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında okulumuza bir kütüphane yapmak istedik. Bu kütüphanemizden gerek öğrenciler ve gerekse köy halkı yararlanabilecek. Kütüphaneye isim olarak şehadete yürüdüğü yolda okumanın ve eğitimin önemini vurgulayan Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın ismini verdik. Bu kütüphanede bize yardımlarını esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Metin Demirel’e İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nuri Kapanoğlu’na ve Rabve Vakfı’na çok teşekkür ediyoruz” dedi
Açılışa Milliyetçi Hareket Partisi Siverek İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı, STK ve Sendika temsilcileri, eğitim camiasından öğretmenler ile köylüler katıldı.

Nuri Kapanoğlu Mustafa Fettahlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek ve Harran MHP’ye mi verilecek?
Siverek ve Harran MHP’ye mi verilecek?
Menfeze sıkışan atın imdadına …
Menfeze sıkışan atın imdadına …