Advert

Muharrem İnce’ye En Çok Oy Hangi Şehirden Çıktı?

(Ruha Haber Ajansı/RHA-Özel Haber) – CHP’nin genel başkanlık seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce yarıştı. Kılıçdaroğlu 790, İnce ise 447 oy aldı. Ancak partiye yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre 23 ve 24 nolu Şanlıurfa sandıklarından en çok oy Muharrem İnce’ye çıktı.

Muharrem İnce’ye En Çok Oy Hangi Şehirden Çıktı?
Muharrem İnce’ye En Çok Oy Hangi Şehirden Çıktı? reşit@reşit.com

CHP’nin 36’ncı Olağan Kongresi geçtiğimiz gün Ankara’da yapıldı. Genel başkanlık için mevcut başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İne yarıştı. Kriz gölgesinde geçen tartışmalı kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu yeniden başkan seçildi. Kemal Kılıçdaroğlu 790, Muharrem İnce 447 oy aldı.

Şanlıurfa’dan gelen delegeler ve partililer ise 23 ve 24 nolu sandıklarda oy kullandı.

Ankara kulislerinden alınan bilgilere göre, 24 nolu sandıkta Muharrem İnce 29 oy olurken, Kemal Kılıçdaroğlu ise 24 oy aldı. 23 nolu sandıkta ise Muharrem İnce’ye 27 oy çıkarken, Kemal Kılıçdaroğlu’na ise 22 oy çıktı.

Kulis bilgilerine dayanarak yapılan analizde ise Şanlıurfa’nın açık açık genel başkanlık için Muharrem İnce’yi istediği ortaya çıkmış oldu. Bunun yanı sıra ise Muharrem İnce’nin salonda 4 defa yüksek sesle Şanlıurfa’yı da andığı öğrenildi.

Muharrem İnce
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞANLIURFALI VE SURİYELİ KADINLARIN HOŞGÖRÜ PAYLAŞIMI
ŞANLIURFALI VE SURİYELİ KADINLARIN HOŞGÖRÜ PAYLAŞIMI
Başkan Ekinci,”Talepleri Bir Bir Karşılıyoruz”
Başkan Ekinci,”Talepleri Bir Bir Karşılıyoruz”