“ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİRLE OKUYOR” PROJESİ İLE 1 MİLYON KİTAP DAĞITILIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin başlattığı 'Şanlıurfa Büyükşehirle Okuyor' projesi kapsamında hazırlanan 1 milyon ortaöğretim kaynak kitabının dağıtımı Şanlıurfa merkez okullarında başladı.

“ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİRLE OKUYOR” PROJESİ İLE 1 MİLYON KİTAP DAĞITILIYOR
“ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİRLE OKUYOR” PROJESİ İLE 1 MİLYON KİTAP DAĞITILIYOR reşit@reşit.com

Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif İnan Konferans salonunda gerçekleştirilen kitap tanıtım ve dağıtım programına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ile Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerinde bulunan okul müdürleri katıldı.

Kitap okuma alışkanlığının kent genelinde yükseltilmesi için geçtiğimiz yıllarda yaklaşık 500 bin kitap dağıtan Büyükşehir Belediyesi şimdide İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol çerçevesinde birlikte başlattığı ‘Şanlıurfa Büyükşehirle Okuyor’ projesi kapsamında 1 Milyon kitap dağıtımı yapılacak.

Bu kapsamda projenin ilk etabında 100 bin kitap dağıtımının yapıldığı törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, daha önce Büyükşehir Belediyesi olarak 500 binin üzerinde Batı klasikleri, Doğu klasikleri ve Türk klasiklerinde oluşan kitap setinin dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Başkan Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa’yı Okuyan Bir Şehir Yapacağız”

Bu kampanya ile kitap okuma seferberliğinin startını veren Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,  “Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkânlarımızla başlattığımız okuma kampanyasını şehrimizin tamamında ve tüm evlere yayılmasını temenni ediyorum ” dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman eğitime ve gençlere destek vereceklerini belirten Başkan Nihat Çiftçi, “Kitap insanın hayata bakış açısı, insanın donanımı çerçevesinde yaşama verdiği zenginliktir. Her daim Eğitim camiasının kayıtsız koşulsuz yanındayız, sizinle birlikteyiz, okullarımızın emrindeyiz. Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak birçok asli görevimiz var ama bizler yinede eğitime destek vereceğiz. Gerek okullarımızın onarımında gerekse de ihtiyaçlarının karşılanmasında birçok çalışmaya imza atıyoruz. Şanlıurfa’da yaşayan çocuklarımızın şehirlerini daha iyi tanıyabilmeleri için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Şanlıurfa’yı tanıyalım projesini başlattık. Aynı şekilde gençlerimizi sporla buluşturma noktasında 13 ilçedeki okullarımıza spor sahaları ve kütüphaneler yaptık. Hiç tiyatro izlemeyen öğrencilerimize yönelik tiyatro gösterimleri yaptık ve aynı şekilde Büyükşehir Belediyesinin müzik guruplarını öğrencilerimizle buluşturduk. Milli eğitim il müdürlüğümüzle anlaşarak öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sunabilecek doğru mesaj alabileceği sinema programları düzenledik. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm yetkilerim ve imkânlarımızla başlattığımız okuma kampanyasını şehrimizin tamamında ve tüm evlerde başlamasını arzu ediyorum” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim İl Müdürü Şerafettin Turan ise, “Başlatılan proje Şanlıurfa’mıza hayırlı olsun. Büyükşehir Belediyemizin eğitime destekleri her zaman devam ediyor. Büyükşehir Belediyemizin destekleri ile Şanlıurfa kırsalında 4 bin derslik okullar inşa ediyoruz. Eğitime yönelik desteklerinden dolayı Başkanımız Nihat Çiftçi’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan 861 okulda gerçekleştirilecek olan kitap dağıtımının ilk etabında 100 bin adet kitap dağıtan Büyükşehir Belediyesi, ilerleyen günlerde Şanlıurfa’nın tüm ilçelerinde yer alan okullarda projeye devam edecek.

 

 

Nihat Çiftçi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şerafettin Turan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HALİLİYE BELEDİYESPOR’DAN MAÇLARA DAVET
HALİLİYE BELEDİYESPOR’DAN MAÇLARA DAVET
HALK EĞİTİM MERKEZLERİ DAHA AKTİF OLACAK
HALK EĞİTİM MERKEZLERİ DAHA AKTİF OLACAK