ŞANLIURFALILAR ÇANAKALE'DE YEMİN ETTİLER

Şanlıurfa Valiliğinin katkılarıyla, Şanlıurfa’dan aralarında gazeteci, Muhtar,sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Harran Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerinin de bulunduğu heyet için Çanakkale’ye gezi düzenlendi.

ŞANLIURFALILAR ÇANAKALE'DE YEMİN ETTİLER
ŞANLIURFALILAR ÇANAKALE'DE YEMİN ETTİLER yönetici

Şanlıurfa Valiliğinin katkılarıyla, Şanlıurfa’dan aralarında gazeteci, Muhtar,sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Harran Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerinin de bulunduğu heyet için Çanakkale’ye gezi düzenlendi. 
 

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın talimatları doğrultusunda ayrılan özel uçakla Şanlıurfa’dan Çanakkale’ye uçan heyete, burada ilk olarak Kilitbahır kalesi ile namazgâh tabyası gezdirildi. 

Savaş alanı rehberi Turgay Güleç’in eşlik ettiği heyete daha sonra sırasıyla Rumeli mecidiye tabyası, Seyit Onbaşı anıtı, Soğanlıdere ve Şahindere sargı yeri şehitlikleri gezdirildi. 

Buradan Mehmetçik/Şehitler abidesi anıtına geçen heyet Çanakkale Vatanın birlik beraberliğini korumak Bu ülkeyi kanlarının son damlasına karuyacaklarına dair yemin  etmeyi de ihmal etmedi. 

Heyet daha sonra; Seddül bahir, kanlı sırt, Kireçtepe, bomba sırtı/57. Alay şehitliği, Conk bayırı ve Anafartalar savaş alanını gezdi. 

Çanakkale destanını da sinevizyon gösterisi şeklinde de izleyen heyet Truva atı ziyareti ve aynalı çarşı gezisiyle turu tamamladı. 

ÇANAKALE'DE YEMİN ETTİLER şanlıurfa muhtarlar dernek başkanı halil haktankaçmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HALİLİYE BELEDİYESPOR’DAN MAÇLARA DAVET
HALİLİYE BELEDİYESPOR’DAN MAÇLARA DAVET
HALK EĞİTİM MERKEZLERİ DAHA AKTİF OLACAK
HALK EĞİTİM MERKEZLERİ DAHA AKTİF OLACAK