Advert

Siverek Belediyesi Halka Ücretsiz Fidan Dağıttı

Siverek Belediyesi, 'Severek daha yeşil bir Siverek' ağaçlandırma kampanyası kapsamında fidan dağıttı.

Siverek Belediyesi Halka Ücretsiz Fidan Dağıttı
Siverek Belediyesi Halka Ücretsiz Fidan Dağıttı reşit@reşit.com

Park ve Bahçeler Müdürlüğünce Siverek - Viranşehir karayolu yakınlarındaki fidanlıkta çam, dut, çınar, katalpa, muşmula ve top akasya türü 10 bin 500 fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtmaya başladı.

Fidan dağıtımı duyurusuyla geldiğini söyleyen Süleyman Öğül, fidanlar için Siverek Belediyesi'ne teşekkür etti.

Daha öncede belirli periyotlarla ilçe halkına fidan dağıttıklarını dile getiren Belediye Başkan Yarımcısı Hacı Ahmet Öncül, "Fidan dağıtımlarını bu yılda sürdüreceğiz. Ağaçlandırma kampanyası kapsamında getirilen fidanları sadece halkımıza değil, talep eden kurumlara da gönderiyoruz, bunun yanı sıra mesire alanlarımızda, mezarlıklarda da ağaçlandırma yapıyoruz" dedi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yıl içinde 7 bin ağacı toprakla buluşturduğunu belirten Öncül, "Hedefimiz yıl sonuna kadar 20 bin ağacı halkımıza dağıtarak toprakla buluşmasını sağlamaktır. Bu hedefi yüksek tutmamızın temel sebeplerinden biri ise bölgemizin ağaç konusunda noksan olmasıdır. Gerek kırsal gerekse şehir merkezi olsun ağaçlandırmak için çaba göstereceğiz ve temennimiz yeşil bir Siverek ile birlikte yeşil bir bölge oluşturacağız" diye konuştu.

Bir süre sonra daha farklı fidan türlerinin dağıtılacağını belirten Öncül, bu yöndeki çalışmaların arttırılacağını vurguladı.

Resul Yılmaz Siverek Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞANLIURFALI VE SURİYELİ KADINLARIN HOŞGÖRÜ PAYLAŞIMI
ŞANLIURFALI VE SURİYELİ KADINLARIN HOŞGÖRÜ PAYLAŞIMI
Başkan Ekinci,”Talepleri Bir Bir Karşılıyoruz”
Başkan Ekinci,”Talepleri Bir Bir Karşılıyoruz”