Advert

SİVEREK'TE SUSUZLUK SORUNU TARİHE KARIŞIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Siverek'te yer alan grup içme suyu proje çalışmasını inceledi. İlçede sürdürülen çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını belirten Başkan Çiftçi, 13 ilçede içme suyu projesinin tamamlandığını söyledi.

SİVEREK'TE SUSUZLUK SORUNU TARİHE KARIŞIYOR
SİVEREK'TE SUSUZLUK SORUNU TARİHE KARIŞIYOR reşit@reşit.com

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında 24 saat kesintisiz arıtılmış temiz içme suyunun sağlanması için alt yapı çalışmaları sürüyor. Projesi tamamlanan ilçelerde içme suyunun sağlanması için ana isale ve dağıtım depolarının yapımı devam ederken, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz ile birlikte ilçede sürdürülen gurup içme suyu proje çalışmasını inceledi. ŞUSKİ personellerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Çiftçi, çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için yoğun bir çaba gösterdiklerini söyledi.   

BAŞKAN ÇİFTÇİ: SU KAYNAKLARIMIZI İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ

Şanlıurfa genelinde su kaynaklarının iyi bir şekilde değerlendirilmesi ve israftan kaçınılması gerektiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, arıtılmış temiz içme suyu projelerinin tamamlanması için yoğun bir çaba harcadıklarını belirterek "Büyükşehir Belediyesi olarak, ŞUSKİ Genel  Müdürlüğümüz ile birlikte şehri bir bütün olarak planlıyoruz. Kırsal alanda grup içme suyuna geçtik. Merkez anlamda tüm ilçelerimizi arıtılmış suya kavuşturmak için alt yapı planlaması yaptık. 13 ilçemizde içme suyu projeleri hazırladık ve hazırlanan projeler kapsamında su alma üniteleri ve arıtma tesislerinin yerleri belirlendi. Siverek İçme Suyu Arıtma Tesisimizde ana isale ve dağıtım şebekeleri dağıtacak depolar yapılıyor. Hilvan Arıtma Tesisimizin inşaatı başladı. İlerleyen tarihlerde de Halfeti, Birecik ve Suruç'un ihaleleri yapılacak. Viranşehir, Akçakale ve Harran'ın Arıtma Tesisi projeleri tamamlandı. Önümüzdeki bir kaç ay içerisinde ihalelerini yapacağız. Arıtılmış içme suyunu kesintisiz 24 saat evlere vermenin gayreti içerisindeyiz. Büyükşehir Belediyesi kadroları olarak hemşerilerimizin yaz aylarında sıkıntı çekmemeleri adına ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüz ile birlikte bu sorunu ortadan kaldırmak için önemli projeler hazırladık. Büyük bütçelerle, uzun vadeli kredilerle büyük projeler yapıyoruz. Su kaynaklarımızı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Arıtma tesisi bir alt yapı hizmetidir. Alt yapı kadar üst yapı çalışmalarımızı da sürdürüyoruz" dedi.

Ayrıca Siverek merkez ve kırsal mahallelerini kapsayan proje 73 milyon lira bedelle yapılacak olup proje çerçevesinde 390 kilometre şebeke hattı döşenecek.

Nihat Çiftçi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Resul Yılmaz Siverek Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek ve Harran MHP’ye mi verilecek?
Siverek ve Harran MHP’ye mi verilecek?
Menfeze sıkışan atın imdadına …
Menfeze sıkışan atın imdadına …