Error 520 Ray ID: 4cb3782e88bdc839 • 2019-04-22 00:27:00 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

ŞUTSO’DAN ŞANLIURFA SPOR’A YAPILANLARA KINAMA

ŞUTSO’DAN ŞANLIURFA SPOR’A YAPILANLARA KINAMA

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO),Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Şanlıurfa Spor ve taraftarlarına yönelik müsabakalarda gerçekleştirilen ırkçı ve terör söylemlerine tepki gösterdi.

ŞUTSO’DAN ŞANLIURFA SPOR’A YAPILANLARA KINAMA
ŞUTSO’DAN ŞANLIURFA SPOR’A YAPILANLARA KINAMA reşit@reşit.com

ŞUTSO, Lig Beyaz Grupta şampiyonluk mücadelesi veren ŞanlıurfaSpor 10 Şubat 2018 Cumartesi günü deplasmanda oynadığı, Karagümrük Spor karşılaşmasında, Şanlıurfa Spor ve taraftarlarına yönelik gerçekleştirilen tezahüratları, toplumun bütünlüğüne zarar veren ırkçı söylemler olarak niteleyerek kınadı.

ŞUTSO meclisinin aldığı kararı açıklayan Meclis Başkanı Mustafa Taş: "Milli ve kültürel değerlerimizin elçiliğini yapan memleketimizin takımı Şanlıurfa Spor’a son dönemde takınılan tutum hepinizin malumudur. Sporun birleştirici ve kaynaştırıcı unsurlarını göz ardı eden bazı ırkçı fanatikler, Karagümrük Spor karşılaşmasında,Şanlıurfa Spor taraftarlarına yönelik "Kürtler dışarı, PKK dışarı" diye sloganlar atarak, ortamı gerginleştirmiş, taraftarlar arasında arbede yaşanmış, olaylar sırasında yaralananlar olmuştur. Maç bitiminden sonra da devam eden olaylarda, Şanlıurfa Spor taraftarlarını, futbolcu ve teknik ekibi taşıyan araçlar taşlı saldırıya uğramıştır.

Şehrimizin Dini Milli ve Kültürel Değerleri Ayakaltına Alınmıştır

Tarihin sıfır noktası, kültür ve medeniyetlerin başkenti, dinler arası diyaloğun merkezi ve peygamberler şehri olan Şanlıurfa’da, tarih boyunca birçok medeniyet hüküm sürmesine rağmen şehir, hiçbir zaman zıt kutup olmamıştır. Böyle bir erdeme sahip olan Şanlıurfa, son dönemlerde haksız bir yaftalamayla karşı karşıya kalmış, deplasmanda yapılan birçok spor müsabakasında, ev sahibi takım taraftarlarının fanatik tezahüratlarıyla şehrimizin dini milli ve kültürel değerleri ayakaltına alınmıştır.

Tüm dinlere, medeniyetlere ve kültürlere aynı hoşgörü ile yaklaşan ve bunun için de hoşgörü başkenti olarak anılan, kurulan dostluklarda her zaman misafirperverliğinden övgüyle söz edilen “Urfa ya bir gelen ağlar, bir giden ağlar” deyimine sahip Şanlıurfa’da yaşanan bu olaylar, spor kılıfı altında tarihsel nefret ve bu nefretin dışa vurumudur.

Şanlıurfa, ciddi anlamda zarar görmüştür

Irkçı yaklaşımlar ortaya koyarak Şanlıurfa ve Kürt Halkına hakaret etmek, kabul edilir bir olay değildir. Irkçılık yapan, sporcuya ve sporun bağdaştırıcı unsurlarına zarar vererek nefret suçu işleyenlerin tespiti, artık bir zorunluluktur. Suç işleyenlerin cezasız kalmaması, spor müsabakalarının güvenliği açısından da çok önemlidir. Ayrıca, gerçekleşen bu olaylar neticesinde, Şanlıurfa, Ticaret, sanayi ve sosyokültürel olarak ciddi anlamda zarar görmüş, Şanlıurfa’da yatırım yaparak istihdam sağlamak isteyen iş insanlarının bilinçaltında olumsuz imaj oluşmuştur.

Barış dilinin hâkim olduğu bir kültür yaratma fikrini benimseyen herkesin sağduyulu davranması, ırkçılıktan uzak durması toplum bütünlüğünün gereğidir. Şanlıurfa’da oynanan Şanlıurfa Spor – Altay maçında 11 Nisan GAP Stadyumunu dolduran 25 Bin taraftarımızın aynı anda ülkemiz için yaptığı hafızalara yerleşen tezahürat da bunun en önemli örneğidir.

Konunun geldiği bu noktada, Sayın Cumhurbaşkanı’mızı, Başbakan’ımızı, Gençlik ve Spor Bakanı’mızı, Türkiye Futbol Federasyonu’nu ile tüm yetkili kurum ve kuruluşları göreve davet ediyor, ırkçı ve nefret söylemlerinin eyleme dönüşmeden çözüm bulunması hususunda hassasiyet göstermelerini bekliyoruz” dedi.

 

Mustafa Taş Emin Yetim İ.Halil Haktankaçmaz Şanlıurfaspor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN BEYAZGÜL'DEN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN BEYAZGÜL'DEN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN KUŞ’TAN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN KUŞ’TAN BERAT KANDİLİ MESAJI
kartal escort