Yenişehir Halk Eğitim Merkezi’nden gençlere eğitim desteği

(Ruha Haber Ajansı) Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen bir proje çerçevesinde lise mezunu öğrencilerine yönelik üniversiteye hazırlık kursları başlıyor.

Yenişehir Halk Eğitim Merkezi’nden gençlere eğitim desteği
Yenişehir Halk Eğitim Merkezi’nden gençlere eğitim desteği reşit@reşit.com

Maddi imkânları yetersiz olup dershaneye gidemeyen, maddi sıkıntılar nedeni ile eğitim ışığından uzak kalan lise mezunu gençler için yeni bir fırsat doğuyor.

KAYA: KURSLARIMIZ ÜCRETSİZDİR

Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mahmut Kaya,”İlimizde eğitim ve öğretim kalitesini yükseltmek ve başarı oranını artırmak için Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karaköprü Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi olarak lise mezunu öğrencilere ücretsiz üniversite sınavlarına yönelik hazırlık kursu (DYK) açtık. İkinci dönem kurs kayıtlarımız 7-18 Şubat 2018 tarihinde başlayacaktır. Mevcut kurslarımız devam etmektedir. Kurslarda ücretsiz deneme sınavları yapılmaktadır. DYK kursları ile ilgili olarak ilimizin değişik yerlerine pankartlar asılmış olup, halkımıza broşürler dağıtılmıştır.”ifadelerine yer verdi.

SON BAŞVURU TARİHİ 18 ŞUBAT

Lise mezunlarına yönelik olan üniversiteye hazırlık kursuna katılmak isteyen gençler, 7-18 Şubat 2018 tarihleri arasında Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi’nden kurs kayıtlarını yaptırabilecekleri bildirildi.

Yenişehir Halk Eğitim Merkezi’nden gençlere eğitim desteği mahmut kaya ahmet izol şanlıurfa haber urfa haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞANLIURFALI VE SURİYELİ KADINLARIN HOŞGÖRÜ PAYLAŞIMI
ŞANLIURFALI VE SURİYELİ KADINLARIN HOŞGÖRÜ PAYLAŞIMI
Başkan Ekinci,”Talepleri Bir Bir Karşılıyoruz”
Başkan Ekinci,”Talepleri Bir Bir Karşılıyoruz”